Kto wydaje kartę kredytową?

brown wallet

Banki wraz z upływem czasu wydają coraz więcej kart kredytowych. Musisz jednak wiedzieć, że nie tylko jednak banki mogę to robić, ponieważ do wydawania tego rodzaju kart są również powołane również instytucje pozabankowe i finansowe. Wśród największych organizacji zajmujących się wydawaniem kart płatniczych na świecie znajdują się:

  • Visa International MasterCard
  • Diners Club
  • American Express
  • Japan Credit Bureau,
  • Union Pay

Jeżeli zastanawiasz się na jakich zasadach wydawane są karty kredytowe oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę Zapoznaj się z tym krótkim i niezwykle praktycznym artykułem!
Kto może zostać posiadaczem karty kredytowej?

Posiadaczem karty kredytowej w Polsce może stać się każdy pełnoletni obywatel, który posiada zdolność kredytową karta kredytową. Zdolność kredytowa jest konieczna, bo korzystanie z karty tego rodzaju jest bowiem oczywiście rodzajem kredytu. Należy tu w szczególności zaznaczyć, że powstałe zadłużenie na koncie należy terminowo płacić! Jeżeli posiadacz karty płatniczej terminowo wywiązuje się z obowiązku regulowania należności, wówczas taka karta kredytowa nie jest obwarowana dużym procentem i rzeczywiście może w niektórych sytuacjach być bardzo pomocna. Jeśli natomiast dochodzi do opóźnień w związku ze spłatami, a nam po prostu brakuje płynności finansowej, wówczas bank może wypowiedzieć nam korzystanie z karty kredytowej, co będzie się wiązało z natychmiastową konieczności uregulowania zadłużenia oraz opłacał wysokich odsetek
Na co należy zwrócić szczególną uwagę – ważne informacje dla posiadaczy kart kredytowych

Karta kredytowa i karta debetowa na pozór niczym się nie różnią. Na karcie kredytowej nie znajduje się natomiast napis debit card a korzystanie z karty debetowej powiązane jest z kontem osobistym i środki pobierane są właśnie z tego konta. Aby stać się posiadaczem karty kredytowej niekoniecznie trzeba mieć konto osobiste w danym banku. Jeżeli masz kartę kredytową zawsze jednak korzystasz ze środków banku nie zaś ze swoich pieniędzy zgromadzonych na koncie osobistym.